VG95234M-28A63PNJ
Amphenol Air LB
Producto No:
VG95234M-28A63PNJ
Descripción:
VG95234 28C 19#15 9#25 PIN CABLE
Voltage Rating 50V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 22A, 41A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 28A-63
Mfr Amphenol Air LB
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C