CUI Inc.
Producto No:
VGS-100W-48
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
AC/DC CONVERTER 48V 110W
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$20.9285
$20.9285
5
$20.3129
$101.5645
10
$19.69635
$196.9635
25
$19.08094
$477.0235
50
$18.46553
$923.2765
100
$17.850025
$1785.0025
250
$17.23452
$4308.63
500
$16.926777
$8463.3885
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Product Status | Active |
| Efficiency | 90.5% |
| Mfr | CUI Inc. |
| Features | - |
| Voltage - Input | 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 431 VDC |
| Voltage - Output 6 | - |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (With Derating) |
| Applications | Household Appliances, ITE (Commercial) |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Output 5 | - |
| Voltage - Isolation | 4 kV |
| Minimum Load Required | - |
| Approval Agency | CE, cURus |
| Voltage - Output 1 | 48V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 5.08" L x 3.82" W x 1.18" H (129.0mm x 97.0mm x 30.0mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Current - Output 1 | 2.3 A |
| Series | VGS-100W (100W) |
| Power (Watts) | 110W |
| Type | Enclosed |
| Standard Number | 60335-1; 62368-1 |
| Package | Box |
| Base Product Number | VGS-100 |