Hogar / Single Diodes / VI30100S-M3/4W
minImg
VI30100S-M3/4W
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VI30100S-M3/4W
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 100V 30A TO262AA
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-262AA
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 100 V
Series -
Package / Case TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 910 mV @ 30 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 30A