Hogar / Ceramic Capacitors / VJ1206V104MXCCW1BC
minImg
VJ1206V104MXCCW1BC
Vishay Vitramon
Producto No:
VJ1206V104MXCCW1BC
Descripción:
CAP CER 0.1UF 200V Y5V 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Ratings -
Series VJ W1BC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.033" (0.85mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.1 µF