Hogar / Ceramic Capacitors / VJ1206Y105MXJRW1BC
minImg
VJ1206Y105MXJRW1BC
Vishay Vitramon
Producto No:
VJ1206Y105MXJRW1BC
Descripción:
CAP CER 1UF 16V X7R 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series VJ W1BC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1 µF