Hogar / Ceramic Capacitors / VJ1812V106MXATW1BC
minImg
VJ1812V106MXATW1BC
Vishay Vitramon
Producto No:
VJ1812V106MXATW1BC
Descripción:
CAP CER 10UF 50V Y5V 1812
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series VJ W1BC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 10 µF