Hogar / Ceramic Capacitors / VJ1812Y334MXBTW1BC
minImg
VJ1812Y334MXBTW1BC
Vishay Vitramon
Producto No:
VJ1812Y334MXBTW1BC
Descripción:
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1812
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Ratings -
Series VJ W1BC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.33 µF