VJ1812Y474KNAAT
Vishay Vitramon
Producto No:
VJ1812Y474KNAAT
Descripción:
CAP CER 0.47UF 50V 1812 EPOXY
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series VJ Non-Magnetic, Epoxy
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.47 µF