VJ2225Y104KXCAT
Vishay Vitramon
Producto No:
VJ2225Y104KXCAT
Descripción:
CAP CER 0.1UF 200V X7R 2225
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series VJ
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.1 µF