VJ2525D151GXOQT
Vishay Vitramon
Producto No:
VJ2525D151GXOQT
Fabricante:
Vishay Vitramon
Descripción:
CAP CER 150PF 2.5KV C0G/NP0 2525
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2500V (2.5kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.250" L x 0.250" W (6.35mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series VJ QUAD HIFREQ
Package / Case 2525 (6464 Metric)
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 150 pF