VJ3640Y105KXCAT
Vishay Vitramon
Producto No:
VJ3640Y105KXCAT
Fabricante:
Vishay Vitramon
Descripción:
CAP CER 1UF 200V X7R 3640
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.360" L x 0.402" W (9.14mm x 10.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series VJ
Package / Case 3640 (9110 Metric)
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1 µF