VL1671500000G
Amphenol Anytek
Producto No:
VL1671500000G
Descripción:
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.866" (22.00mm)
Contact Tail Length 0.154" (3.90mm)
Number of Levels 2
Current - UL 20 A
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 8
Number of Positions 16
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.197" (5.00mm)