VLZ5V1-GS08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VLZ5V1-GS08
Descripción:
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD80
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 2 V
Series Automotive, AEC-Q101, VLZ
Package / Case SOD-80 Variant
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms