VLZ6V8-GS08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VLZ6V8-GS08
Descripción:
DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD80
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Package / Case SOD-80 Variant
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.8 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 8 Ohms