ebm-papst Inc.
Producto No:
VM.BCI4240BK1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
STANDARD MOTOR 3100 RPM 24V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$196.46
$196.46
5
$192.9488
$964.744
10
$189.4414
$1894.414
25
$186.63472
$4665.868
50
$182.42489
$9121.2445
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Torque - Rated (oz-in / mNm) | 8.07 / 57 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Diameter - Shaft | 0.197" (5.00mm) |
| Termination Style | Wire Leads |
| Approval Agency | - |
| Encoder Type | - |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Size / Dimension | Round - 1.654" Dia (42.00mm) |
| Product Status | Active |
| Mounting Hole Spacing | 1.260" (32.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing | 0.571" (14.50mm) |
| RPM | 3100 RPM |
| Function | Standard |
| Series | BCI |
| Type | DC Motor |
| Power - Rated | - |
| Motor Type | Brushed |
| Mfr | ebm-papst Inc. |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Gear Reduction Ratio | - |
| Base Product Number | VM.BCI |