CUI Inc.
Producto No:
VMS-550C-27-CNF
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
AC/DC CONVERTER 27V 551W
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$127.604
$127.604
5
$123.6767
$618.3835
10
$119.7513
$1197.513
25
$115.82514
$2895.6285
50
$111.89879
$5594.9395
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Product Status | Active |
| Efficiency | 93.5% |
| Mfr | CUI Inc. |
| Features | Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote Sense, Standby Output, Universal Input |
| Voltage - Input | 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC |
| Voltage - Output 6 | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C (With Derating) |
| Applications | ITE (Commercial), Medical |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Output 5 | - |
| Voltage - Isolation | 4 kV |
| Minimum Load Required | - |
| Approval Agency | CE, cURus, UKCA |
| Voltage - Output 1 | 27V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 5.12" L x 3.39" W x 1.69" H (130.0mm x 86.0mm x 43.0mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Current - Output 1 | 20.4 A |
| Series | VMS-550C-CNF (550W) |
| Power (Watts) | 551W |
| Type | Enclosed |
| Standard Number | 60335-1; 60601-1 |
| Package | Box |