Hogar / Single Diodes / VS-10BQ015HM3/5BT
minImg
VS-10BQ015HM3/5BT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-10BQ015HM3/5BT
Paquete:
DO-214AA (SMB)
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 15V 1A DO214AA
En stock : 2263
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 390pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 15 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case DO-214AA, SMB
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 330 mV @ 1 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 15 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 125°C
Current - Average Rectified (Io) 1A