Hogar / Diode Arrays / VS-10CTQ150STRR-M3
minImg
VS-10CTQ150STRR-M3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-10CTQ150STRR-M3
Paquete:
TO-263AB (D²PAK)
Descripción:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO263
Guía del usuario
Speed No Recovery Time > 500mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 150 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 930 mV @ 5 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 5A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C