Hogar / Diode Arrays / VS-10CVH02-M3/I
minImg
VS-10CVH02-M3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-10CVH02-M3/I
Paquete:
SlimDPAK
Descripción:
DIODE GEN PURPOSE 200V SLIMDPAK
En stock : 60
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 25 ns
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SlimDPAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 4 µA @ 200 V
Series FRED Pt®
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.17 V @ 10 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 5A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C