Hogar / Diode Arrays / VS-10CWH02FNTR-M3
minImg
VS-10CWH02FNTR-M3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-10CWH02FNTR-M3
Paquete:
D-PAK (TO-252AA)
Descripción:
DIODE ARRAY GP 200V 10A TO252AA
En stock : 3626
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 21 ns
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package D-PAK (TO-252AA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 4 µA @ 200 V
Series FRED Pt®
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.15 V @ 10 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C