Hogar / Single Diodes / VS-10WQ045FNTRRHM3
minImg
VS-10WQ045FNTRRHM3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-10WQ045FNTRRHM3
Paquete:
D-PAK (TO-252AA)
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 45V 10MA DPAK
Guía del usuario
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Capacitance @ Vr, F 760pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package D-PAK (TO-252AA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 100 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 630 mV @ 10 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 10mA