Hogar / Diode Arrays / VS-12CWQ10FNHM3
minImg
VS-12CWQ10FNHM3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-12CWQ10FNHM3
Paquete:
D-PAK (TO-252AA)
Descripción:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V DPAK
En stock : 5998
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package D-PAK (TO-252AA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 100 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 950 mV @ 12 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 6A
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)