Hogar / SCRs / VS-12TTS08HM3
minImg
VS-12TTS08HM3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-12TTS08HM3
Paquete:
TO-220-3
Descripción:
SCR 800V 12.5A TO220AB
En stock : 995
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Off State (Max) 50 µA
Current - Hold (Ih) (Max) 30 mA
SCR Type Standard Recovery
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 15 mA
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.2 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 8 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220-3
Voltage - Off State 800 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-220-3
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 12.5 A
Base Product Number 12TTS08
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 110A @ 50Hz