Hogar / Diode Arrays / VS-15CTQ045-1-M3
minImg
VS-15CTQ045-1-M3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-15CTQ045-1-M3
Paquete:
TO-262AA
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 45V 7.5A TO262
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-262AA
Current - Reverse Leakage @ Vr 800 µA @ 45 V
Series -
Package / Case TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 550 mV @ 7.5 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 7.5A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C