Hogar / Single Diodes / VS-15ETL06-1PBF
minImg
VS-15ETL06-1PBF
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-15ETL06-1PBF
Paquete:
TO-262-3
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE GEN PURP 600V 15A TO262-3
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 270 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package TO-262-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V
Series FRED Pt®
Package / Case TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.05 V @ 15 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -
Current - Average Rectified (Io) 15A