VS-15ETL06-M3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-15ETL06-M3
Paquete:
TO-220AC
Descripción:
DIODE GEN PURP 600V 15A TO220AC
En stock : 6130
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 220 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V
Series FRED Pt®
Package / Case TO-220-2
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.05 V @ 15 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 15A