Hogar / Single Diodes / VS-19TQ015S-M3
minImg
VS-19TQ015S-M3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-19TQ015S-M3
Paquete:
TO-263AB (D²PAK)
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 15V 19A TO263AB
En stock : 7892
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 2000pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Current - Reverse Leakage @ Vr 10.5 mA @ 15 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 360 mV @ 19 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 15 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 125°C
Current - Average Rectified (Io) 19A