Hogar / Diode Arrays / VS-20CTQ150STRR-M3
minImg
VS-20CTQ150STRR-M3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-20CTQ150STRR-M3
Paquete:
TO-263AB (D²PAK)
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 150V 10A D2PAK
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Current - Reverse Leakage @ Vr 25 µA @ 150 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 880 mV @ 10 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C