VS-20TQ035-N3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-20TQ035-N3
Paquete:
TO-220AC
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 35V 20A TO220AC
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 2.7 mA @ 35 V
Series -
Package / Case TO-220-2
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 570 mV @ 20 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 35 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 20A