Hogar / Single Diodes / VS-20TQ035STRL-M3
minImg
VS-20TQ035STRL-M3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-20TQ035STRL-M3
Paquete:
TO-263AB (D²PAK)
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 35V 20A TO263AB
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 1400pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Current - Reverse Leakage @ Vr 2.7 mA @ 35 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 570 mV @ 20 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 35 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 20A