Hogar / SCRs / VS-25TTS08STRRPBF
minImg
VS-25TTS08STRRPBF
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-25TTS08STRRPBF
Descripción:
SCR 800V 25A TO263AB
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Off State (Max) 500 µA
Current - Hold (Ih) (Max) 150 mA
SCR Type Standard Recovery
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 45 mA
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.25 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 16 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Voltage - Off State 800 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - On State (It (RMS)) (Max) 25 A
Base Product Number 25TTS08
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 300A @ 50Hz