Hogar / SCRs / VS-25TTS12S-M3
minImg
VS-25TTS12S-M3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-25TTS12S-M3
Descripción:
SCR 1.2KV 25A TO263AB
En stock : 1485
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Off State (Max) 10 mA
Current - Hold (Ih) (Max) 150 mA
SCR Type Standard Recovery
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 45 mA
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.25 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 16 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Voltage - Off State 1.2 kV
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 25 A
Base Product Number 25TTS12
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 350A @ 50Hz