VS-307URA200
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-307URA200
Paquete:
DO-205AB (DO-9)
Descripción:
DIODE GP REV 2KV 330A DO205AB
Guía del usuario
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Stud Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-205AB (DO-9)
Series -
Package / Case DO-205AB, DO-9, Stud
Technology Standard, Reverse Polarity
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.46 V @ 942 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 2000 V
Package Bulk
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 180°C
Current - Average Rectified (Io) 330A