Hogar / Single Diodes / VS-30BQ040-M3/9AT
minImg
VS-30BQ040-M3/9AT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-30BQ040-M3/9AT
Paquete:
DO-214AB (SMC)
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 40V 3A DO214AB
En stock : 13533
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 230pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 40 V
Series -
Package / Case DO-214AB, SMC
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 530 mV @ 3 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 3A