Hogar / Diode Arrays / VS-43CTQ100GSTRRP
minImg
VS-43CTQ100GSTRRP
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-43CTQ100GSTRRP
Paquete:
TO-263AB (D²PAK)
Descripción:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V D2PAK
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 100 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 980 mV @ 40 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 20A
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)