Hogar / Diode Arrays / VS-43CTQ100HN3
minImg
VS-43CTQ100HN3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-43CTQ100HN3
Paquete:
TO-220-3
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 100V 20A TO220AB
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 100 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-220-3
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 810 mV @ 20 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 20A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C