Hogar / Single Diodes / VS-70HFLR60S02M
minImg
VS-70HFLR60S02M
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-70HFLR60S02M
Paquete:
DO-203AB (DO-5)
Descripción:
DIODE GP REV 600V 70A DO203AB
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 200 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-203AB (DO-5)
Series -
Package / Case DO-203AB, DO-5, Stud
Technology Standard, Reverse Polarity
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.85 V @ 219.8 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Bulk
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 125°C
Current - Average Rectified (Io) 70A