VS-8TQ060-M3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-8TQ060-M3
Paquete:
TO-220AC
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 60V 8A TO220AC
En stock : 3984
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 500pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 550 µA @ 60 V
Series -
Package / Case TO-220-2
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 880 mV @ 16 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 8A