Hogar / Single Diodes / VS-APU6006LHN3
minImg
VS-APU6006LHN3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-APU6006LHN3
Paquete:
TO-247AD
Descripción:
DIODE GEN PURP 600V 60A TO247AD
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 110 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-247AD
Current - Reverse Leakage @ Vr 30 µA @ 600 V
Series -
Package / Case TO-247-3
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 60 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 60A