Hogar / Single Diodes / VS-EPU6006L-N3
minImg
VS-EPU6006L-N3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-EPU6006L-N3
Paquete:
TO-247AD
Descripción:
DIODE GEN PURP 600V 60A TO247AD
En stock : 68
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 110 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-247AD
Current - Reverse Leakage @ Vr 30 µA @ 600 V
Series FRED Pt®
Package / Case TO-247-2
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 60 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 60A