Hogar / IGBT Modules / VS-GB400AH120N
minImg
VS-GB400AH120N
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-GB400AH120N
Paquete:
Double INT-A-PAK
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT MOD 1200V 650A INT-A-PAK
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Single
Current - Collector (Ic) (Max) 650 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 30 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Double INT-A-PAK
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.9V @ 15V, 400A (Typ)
Package / Case Double INT-A-PAK (5)
Power - Max 2500 W
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA