Hogar / IGBT Modules / VS-GB400AH120U
minImg
VS-GB400AH120U
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-GB400AH120U
Paquete:
Double INT-A-PAK
Descripción:
IGBT MOD 1200V 550A INT-A-PAK
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Single
Current - Collector (Ic) (Max) 550 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 33.7 nF @ 30 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Double INT-A-PAK
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3.6V @ 15V, 400A
Package / Case Double INT-A-PAK (5)
Power - Max 2841 W
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA