VS-GB70NA60UF
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-GB70NA60UF
Paquete:
SOT-227
Descripción:
IGBT MOD 600V 111A 447W SOT227
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Single
Current - Collector (Ic) (Max) 111 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Supplier Device Package SOT-227
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.44V @ 15V, 70A
Package / Case SOT-227-4, miniBLOC
Power - Max 447 W