VS-GT400TD60S
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-GT400TD60S
Paquete:
INT-A-PAK
Descripción:
IGBT MOD 600V 758A INT-A-PAK
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Half Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 711 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Supplier Device Package INT-A-PAK
Series FRED Pt®
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.4V @ 15V, 400A
Package / Case Module
Power - Max 1364 W