Hogar / IGBT Modules / VS-GT50YF120NT
minImg
VS-GT50YF120NT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-GT50YF120NT
Descripción:
ECONO - 4 PACK IGBT
En stock : 108
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Full Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 64 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package -
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.8V @ 15V, 50A
Package / Case Module
Power - Max 231 W