Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-HFA30PA60C-N3
Fabricante:
Paquete:
TO-247AC
Lote:
-
Descripción:
DIODE ARRAY GP 600V 15A TO247AC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$6.27
$6.27
10
$5.6601
$56.601
100
$4.68616
$468.616
500
$4.080649
$2040.3245
1000
$3.554112
$3554.112
2000
$3.42248
$6844.96
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 60 ns |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-247AC |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 600 V |
| Series | HEXFRED® |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Technology | Standard |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.7 V @ 1.5 A |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 15A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Base Product Number | HFA30 |