Hogar / Diode Arrays / VS-STPS30L30CGTRRP
minImg
VS-STPS30L30CGTRRP
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-STPS30L30CGTRRP
Paquete:
TO-263AB (D²PAK)
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 30V 15A D2PAK
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1.5 mA @ 30 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 460 mV @ 15 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 15A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C