Hogar / Single Diodes / VS-STPS30L60CW-N3
minImg
VS-STPS30L60CW-N3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-STPS30L60CW-N3
Paquete:
TO-247AC
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 60V 30A TO247AC
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-247AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 480 µA @ 60 V
Series -
Package / Case TO-247-3
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 800 mV @ 30 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 30A