Hogar / Single Diodes / VS-T70HFL10S10
minImg
VS-T70HFL10S10
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-T70HFL10S10
Paquete:
D-55
Descripción:
DIODE GEN PURP 100V 70A D-55
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 110 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package D-55
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 mA @ 100 V
Series -
Package / Case D-55 T-Module
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.73 V @ 70 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Bulk
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 125°C
Current - Average Rectified (Io) 70A