Hogar / Diode Arrays / VS-VSKDU300/06PBF
minImg
VS-VSKDU300/06PBF
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-VSKDU300/06PBF
Paquete:
INT-A-PAK
Descripción:
DIODE GEN PURP 600V 230A INTAPAK
En stock : 1
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 165 ns
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package INT-A-PAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 mA @ 600 V
Series -
Package / Case INT-A-PAK (3)
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.96 V @ 300 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 230A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C